Alvast een voorproefje van het programma van NML26

Pieter Sloot en Isebel Bakkes vormen dit jaar samen het programmateam van No Man's Land. Beiden hebben een achtergrond als muzikant én in de antropologie en politicologie, een combinatie die in het programma regelmatig doorschemert. De eerste programmaonderdelen worden begin september bekend gemaakt, maar de programmeurs geven nu alvast een inkijkje.

Programmeur Isebel over het programma: "Met het programma laten we zien dat de menselijke maat niet één onderwerp is, maar een rode draad die door de hele muzieksector loopt. Samen met de Kunstenbond verkennen we in Mens & Machine hoe nieuwe technologieën het creatieve proces kunnen ondersteunen, maar ook welke vragen er nog liggen rondom veiligheid, autonomie en de positie van makers. In samenwerking met BAM! gaan we in op de groeiende zorgen van makers over de ruimte om zich uit te spreken, en bespreken we wat vrijheid van meningsuiting in de praktijk betekent. Ook kijken we naar de bredere maatschappelijke structuren waarin makers werken: we bespreken de positie van vrouwen in de sector, en stellen in een ander panel de vraag wie eigenlijk de norm bepaalt en welke gevolgen dat heeft voor mensen die daarbuiten vallen.”

Pieter vult aan: "Met No Man's Land willen we enerzijds een programma maken dat praktische handvaten biedt voor aanstormende muzikanten, en anderzijds een verdiepend programma voor de ervaren professional dat prikkelt, uitdaagt en inspireert. Daarbij vinden we het belangrijk om een divers geluid qua stemmen te laten spreken in de panels. Zo brengen we verschillende lagen van de Nederlandse muzieksector samen voor een dag waarop iedereen een nieuwe stap in de carrière kan zetten.”

Begin september eerste programmaonderdelen

De aankondiging van de eerste programmaonderdelen komt in de komende weken. Houd onze website en socials in de gaten voor het laatste nieuws hierover.